Ako funguje hoverboard

Hoverboardy, alebo v dnešnej dobe často označované aj ako segwaye, disponujú gyroskopickým systémom, ktorý ovláda jeho pohyb. Tento samovyvažovací systém koordinuje pohyb hoverboardu pomocou náklonu jednotlivých nášľapov pod zaťažením.

História hoverboardu siaha až do čias, kedy svetu firma Segway prvý krát predstavila zariadenie so samovyvažovacím systémom. Tieto zariadenia si získali obrovskú obľubu u návštevníkov väčších miest,  nakoľko s týmto zariadením je možné prejsť veľké vzdialenosti a vyhnete sa zápcham v mestských uličkách. Hoverboard funguje na rovnakom princípe ako už známy segway, jediný rozdiel medzi nimi je, že hoverboard neobsahuje rúčku na držanie pri jazde.

Keď vidíte niekoho jazdiť na hoverboarde s úplnou ľahkosťou a bez akýchkoľvek problémov, môžete mať pocit, že je to veľmi náročné na naučenie. Vyvedieme Vás z omylu, pretože jazda je veľmi jednoduchá. Ak ste náhodou na hoverboarde nikdy nestáli, naučíte sa plynulo jazdiť už v priebehu pár desiatok minút. Dôležité je nastupovať na jednotlivé nášľapy postupne a zároveň nohu treba pokladať v rovine s povrchom pod vami, pretože v opačnom prípade sa bude daná strana už hýbať a na druhú nebudete môcť nastúpiť.

Už po niekoľkých skúsenostiach s hoverboardmi viete zdolávať aj nerovnosti, ktoré Vám na začiatku mohli robiť problém. Samozrejme zdolávanie nerovnosti záleží aj na hoverboarde, ktorý použijeme. Pre nespevnené povrchy odporúčame 8,5 alebo 10 palcové hoverboardy.

Pokiaľ budete vedieť hoverboard dokonale ovládať, bude pre Vás radosť zdolávať aj väčšie nerovnosti. Pri tomto všetkom si jazdu môžete užívať skutočne dlho, nakoľko obsahuje batériu od spoločnosti Samsung, ktorá zaručuje dojazd pri ideálnych podmienkach až 20 kilometrov.

Celý princíp hoverboardu spočíva v ovládaní telom, stačí malý náklon dopredu a môžete si užívať jazdu. Či už ste mladý alebo starý, na veku naozaj nezáleží, naučiť sa ho ovládať zvládne každý a potom je už len na Vás, kam sa vyberiete.

Ak sa Vám článok páčil, prosím zdieľajte :)

Pridať komentár

Nákupný vozík

V košíku nie sú žiadne produkty.

[]