Čo je hoverboard

Veľa z Vás ktorí navštívili túto stránku, ste možno ešte vôbec nepočuli o tom, čo to vlastne hoverboard je a preto by sme Vám to radi objasnili. Takzvaným predkom alebo predchodcom dnes už známeho hoverboardu je práve Segway, ten prišiel na trh v roku 2011, vynálezcom je americký podnikateľ Dean Kamen. Táto novinka v extrémne krátkom čase obletela celý svet a stala sa hitom pre návštevníkov väčších miest, nakoľko presun s týmto zariadením je veľmi jednoduchý a pohodlný.

Netrvalo dlho a ľudia sa snažili segway nejakým spôsobom pretvoriť alebo vymyslieť zábavnú náhradu tohto veľkého balančného prepravného prostriedku. Nakoľko základ a teda spôsob akým Segway fungoval bol už vymyslený, bolo na čom stavať a inžinieri sa mohli pustiť do roboty.

V roku 2013 bol vynájdený práve hoverboard alebo teda z angličtiny self-balancing board – čo je správny názov. Rozdiel medzi hoverboardom a Segwayom je hlavne v tom, že hoverboardy neobsahujú rúčku na držanie a ovládate ich iba pohybom svojho tela, v podstate je ale princíp fungovania a zložitosť ovládania rovnaká. Hoverboard nie je správne pomenovanie a toto zariadenie sa tak nikdy ani nemalo volať, aj napriek tomu sa natoľko udomácnilo, že v dnešnej dobe ho nik nevolá inak. Odkiaľ tento výraz pochádza a kto ho vymyslel, je dodnes záhadou. Masová výroba hoverboardov v Číne začala v roku 2014. Komu ale prislúcha patent na tento revolučný dopravný prostriedok nikto nevie a dodnes sa o to vedú súdne spory.

zena na hoverbaorde

Na začiatku boli hoverboardy veľmi nekvalitné a často sa stávalo, že batérie sa prehrievali a vznikali požiare. Dnes sa už ale vyrábajú naozaj kvalitné hoverboardy s prísnymi nárokmi na kvalitu. Aj my si preto vyberáme iba z tých najkvalitnejších výrobcov, ktorý sa výrobou zaoberajú od vzniku tohto fenoménu a dbáme aby to, čo predávame bolo na čo najvyššej úrovni.

Trvalo len malú chvíľku od kedy toto revolučné zariadenie uzrelo svetlo sveta, k tomu, aby sa z neho stal najväčší hit poslednej doby. Dnes je hoverboard populárny aj medzi celebritami ako je Justin Bieber, Wiz Khalifa či Chris Brown, ktorí vlastnia niekoľko kúskov a často ich využívajú nie len v klipoch ale aj vo svojom voľnom čase.

Budeme veľmi radi, ak si vyberiete tento revolučný prostriedok od nás a budeme sa Vám samozrejme snažiť poskytnúť tú najvyššiu kvalitu nie len našich služieb, ale aj produktov. Ak by ste mali akýkoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať či už mailom alebo telefonicky, naše linky sú Vám plne k dispozícii.

Ak sa Vám článok páčil, prosím zdieľajte :)

Pridať komentár

Nákupný vozík

V košíku nie sú žiadne produkty.

[]