Maximálna nosnosť hoverboardov

V našom návode je možné nájsť niekoľko zásad, ktorými by ste sa mali riadiť, aby bola jazda na hoverboarde bezpečná. Samozrejme existujú aj podmienky, ktoré je potrebné dodržať aby bola jazda vôbec možná. To, čím sa budeme zaoberať v tomto článku je nosnosť hoverboardov, pretože to je jedno z najdôležitejších kritérií k správnemu fungovaniu.

Existujú dva typy nosnosti hoverboardu a to:  minimálna a maximálna,  teda udávajú rozpätie hmotností pre ktoré je daný typ určený.

  • Minimálna nosnosť:

Pre každý typ hoverboardu je stanovená takzvaná minimálna hmotnosť, ktorá určuje to koľko kg musí mať jazdec . Pokiaľ aj náhodou nespĺňate minimálnu hmotnosť pre hoverboard, ktorý chcete vyskúšať nič hrozné sa nedeje, nakoľko ho nijakým spôsobom nepoškodíte. Čo ale hrozí je to, že hoverboard nebude správne fungovať,  tak bude jazda na ňom úplne znemožnená. Pre tento fakt vždy odporúčame si overiť koľko kilogramov váži Vaše dieťa pred kúpou hoverboardu, aby nenastali komplikácie s funkčnosťou.

  • Maximálna nosnosť:

Rovnako ako minimálnu, máme stanovenú aj maximálnu nosnosť, na ktorú sú hoverboardy stavané. Táto býva uvedená v detaile produktu alebo na škatuli, kde túto hmotnosť udáva výrobca ako Max bezpečnú nosnosť. Toto je veľmi dôležitý údaj, nakoľko neodporúčame hmotnosť prekročiť, pretože to môže viesť k poškodeniu zariadenia a za nedodržanie bezpečnostných pokynov nemôže byť táto závada uznaná ako opodstatnená reklamácia. Hoverboard samozrejme znesie viac, ako udáva výrobca, preto je v niektorých našich popisoch uvedená vyššia hmotnosť ako na škatuli, pretože to je nami overený údaj. Vždy je potrebné sa riadiť pokynmi a údajmi, ktoré sú uvedené u nás na webe a ku konkrétnemu výrobku.

Pred kúpou si preto treba zvážiť svoje dieťa, seba a okolnosti aby ste presne vedeli, pre ktorý typ sa rozhodnúť. Pri každom variante je uvedená minimálna aj maximálna nosnosť iná, preto sa treba riadiť vždy aktuálnymi informáciami pri danom produkte. Ak popis produktu, pre ktorý sa rozhodujete, nie je pre Vás dostatočný alebo ste tam tento údaj nenašli, pokojne sa obráťte na nás či už prostredníctvom mailu alebo telefónu. Veľmi radi Vám pomôžeme.

Ak sa Vám článok páčil, prosím zdieľajte :)

Pridať komentár

Nákupný vozík

V košíku nie sú žiadne produkty.

[]