Ako vybrať hoverboard

Ak vyberáte hoverboard prvý krát, určite si položíte otázku, ako správne vybrať hoverboard. Vo veľa prípadoch záleží len na Vás, kde chcete zariadenie využívať a aké sú Vaše finančné možnosti. Je ale niekoľko dôležitých faktorov, na ktoré sa treba pozrieť a držať sa ich pri výbere správneho typu.

V prvom rade sa vždy musíme pozerať na to, komu zariadenie kupujeme. Niekto si myslí, že záleží na veku, čo nie je celkom pravda, oveľa dôležitejšia je hmotnosť jazdca. Pokiaľ má jazdec pod 20 kg je dobré pozerať na sekciu 4,5 palcové detské hoverboardy, ktoré majú ale tú nevýhodu, že pokiaľ dieťa podrastie, tak tento hoverboard už nebude dostačujúci a stane sa nepohodlným. Navyše tieto detské hoverboardy sú určené iba do hmotnosti 50 kilogramov.

Pokiaľ má dieťa nad 20 kg ale nemá viac ako 23 kilogramov, je pre neho vhodný aj hoverboard o veľkosti 6,5“ ktorý, je obmedzený využitím, čo znamená, že je prispôsobený jazde po rovnom povrchu teda interiéri, rovnom chodníku alebo po cyklotrase. Kvôli nižšie postavenému podvozku a menším kolieskam by mohol nastať problém pri prejazde nerovnosťami ako poľná cesta alebo trávou zarastená plocha.

V prípade, že Vaše dieťa túži po väčšom hoverboarde, konkrétne 8 palcovom, ktorý sa môže pýšiť hlavne svojimi osvetlenými blatníkmi, je dôležité, aby malo viac ako 23 kilogramov. Tieto hoverboardy je možné využiť aj v miernejšom teréne ako sú napríklad nerovnosti na ceste alebo štrkové plochy. Rovnako ako 8“ hoverboardy aj 8,5 palcové sú určené pre deti od 23 kg ale s tým rozdielom, že 8,5“ majú off roadové široké kolieska, ktoré sa v teréne vyžívajú a nerobí im žiadny problém.

Posledná kategória po ktorej môžete zatúžiť sú hoverboardy s nafukovacími kolieskami s veľkosťou 10“ a 10,5“. Vďaka nafukovacím kolieskam sú výrazne pohodlnejšie ako ostatné prevedenia a veľkosť kolies im umožňuje prejazd aj veľmi nerovným terénom bez toho ,aby sa zariadenie zaseklo na podvozku.

Často sa stáva, že tento revolučný dopravný prostriedok nezaujme iba deti ale práve aj dospelých, a tak je často kladená otázka, či je vhodný aj pre nich. Samozrejme že áno, nakoľko maximálna nosnosť pri niektorých zariadeniach presahuje až 120 kilogramov.

Pokiaľ sa budete držať týchto rád a sami zvážite, ktoré zariadenie kúpiť, určite tým nič nepokazíte a budete nad mieru spokojní. Takže či už ste malý alebo veľký, nezáleží na tom, u nás si určite vyberiete to, čo je pre Vás vhodné.

Nákupný vozík

V košíku nie sú žiadne produkty.

[]