Segway vs hoverboard

Veľmi často sa stáva, že si ľudia mýlia pojmy Segway a hoverboard. Týmto článkom by sme Vám chceli rozdiely medzi nimi objasniť. Ako prvý, sa na svetový trh dostal Segway, ktorý si dala patentovať firma Segway Inc. Už v tej dobe si získal veľké množstvo fanúšikov a začali sa využívať aj u štátnych zložiek, ako napríklad u polície v niektorých štátoch ich nakúpili namiesto bicyklov na prepravu pochôdzkárov.

O niečo neskôr prišiel na trh aj hoverboard, ktorý bol postavený na základe Segwayu, tento výrobok sa stal ešte populárnejším, a to hlavne vďaka jeho priaznivej cene naproti jeho staršiemu súrodencovi. Tento alternatívny dopravný prostriedok si získal srdcia hlavne svetových mega hviezd a hneď potom našich detí, ktoré si jazdu na hoverboarde veľmi obľúbili. Jazda na tomto zariadení sa nedá z ničím porovnať nakoľko je jedinečná, ale za to úplne jednoduchá a zvládne ju naozaj každý.

Ale poďme sa pozrieť na zásadné rozdiely, ktoré môžeme nájsť v porovnávaní hoverboardu vs Segwayu. Prvým a zásadným rozdielom je ich veľkosť, zatiaľ čo hoverboardy obsahujú veľkosť kolies maximálne 10,5 palca, segwaye je možné zadovážiť s oveľa väčšími kolesami. Ďalším rozdielom je batéria, nakoľko segway obsahuje batériu s väčšou kapacitou, je jeho dojazd o niečo väčší a teda si pôžitok z jazdy môžete užívať dlhšie ako pri hoverboarde. Rozdiel v batérií je hlavne kvôli jeho hmotnosti , pretože hoverboard je určený pre deti a na jednoduchú manipuláciu je do neho umiestnená taká batéria, ktorá rapídne nezvýši hmotnosť ale zaručí aj kvalitný dojazd. Segway nie je určený na prenášanie a jednoduchú manipuláciu preto na hmotnosti až tak veľmi nezáleží a konštruktéri si mohli dovoliť umiestniť do jeho útrob väčšiu a ťažšiu batériu.

Ak sa pozrieme na obe zariadenia, ihneď uvidíme rozdiely, ktoré sme už spomínali a aj ten najzásadnejší a tým je, že hoverboardy neobsahujú rúčku, ktorá pri segway slúži na ovládanie pohybu zariadenie. Pri hoverboarde sa pohyb reguluje výlučne iba náklonom tela. Ak si myslíte, že bez rúčky je to nebezpečné a oveľa zložitejšie, ste na omyle, pretože je to úplne jednoduché!!! Naučíte sa to v priebehu pár desiatok minút a k bezpečnosti Vám budú napomáhať samo-vyvažovacie gyroskopy, ktoré reagujú hneď po zapnutí zariadenia a okamžite hoverboard uvedú do rovnovážnej polohy.

Ak Vám ani po tomto článku nie je niečo jasné, budeme veľmi radi za každý Váš dotaz a radi Vám pomôžeme, či už prostredníctvom mailu alebo telefónu, tak nás neváhajte kontaktovať.

Ak sa Vám článok páčil, prosím zdieľajte :)

Pridať komentár

Nákupný vozík

V košíku nie sú žiadne produkty.

[]